Çocuklar için 2D Animasyon

Eğitmen : Sezgin Öztürk   Tarih : 23 Haziran - 14 Temmuz   Süre : 4 Hafta - 12 Saat  

Seminer İçeriği

Süre: 4 Hafta – 12 Saat
Gün ve Saat: Cumartesi / 14.00 - 17.00

11 – 14 Yaş Arası için Uygundur.
Çocuklarınız Adobe Photoshop ve Adobe Animate programlarını sorunsuzca çalıştıracak
bir dizüstü bilgisayar ile eğitime katılabilirler. Bilgisayar özellikleri ve programlarla ilgili lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bu eğitime sadece 5 öğrenci kabul edilecektir.


Açıklama
Eğitimin amacı çocukların yeteneklerini kağıt kalemden bir adım öteye taşımak. Hayal güçlerini dijital dünyanın sınırsız imkanlarıyla yansıtmalarını sağlamaktır. Sektörde kullanılan programlarla karakter yaratıp animasyon film oluşturuyoruz. Böylece ilerleyen yaşlarda animasyon sektöründe çalışabilmeleri için gereken altyapıyı erkenden inşa ediyoruz.

Eğitim içeriği her ne kadar dijital olsa da geleneksel sanatla başlıyoruz. Kağıt kalem ile karakterler oluşturuyoruz. Daha sonra Adobe Photoshop programında grafik tablet ile çizimlere devam ediyoruz. Karakterimizi ve hikayemizi belirledikten sonra Adobe Animate ile animasyon klip oluşturuyoruz.  

Workshop, Sezgin Öztürk mentorluğunda Mert Can Yılmaz tarafından verilecektir.


Eğitim İçeriği

Animasyon Yapım Teknikleri
Öğrenciye animasyon filmlerinin teknikleri ve yapım aşamaları gösterilir. Böylece izleğin animasyon filmlerin ne aşamalardan geçtiğini görür ve kendine yakın olan tazı belirler.

Adobe Photoshop’a Giriş
Grafik tablet aracılığıyla Adobe Photoshop programında çizim yapılır. Öğrenci kendi yarattığı karakterleri kağıt kalem kullanmadan direkt olarak dijitalde hazırlar.

Animasyon İçin Arkaplan Oluşturma
Öğrenci oluşturduğu karaktere ve ona yazdığı hikayeye uygun arkaplan oluşturur. Böylece animasyon klibinin mekanını hazırlayarak hikayesini güçlendirir.

Animasyonun 12 Temel Prensibi
Öğrenci Walt Disney sanatçılarının deneyimleyerek buldukları ve artık animasyonun değişmez kuralları olan 12 Temel Prensibini öğrenir.

Adobe Animate’e Giriş
Adobe Animate programının arayüzü ile tanışılır. Grafik tablet aracılığıyla bilgisayara kare kare pozlar çizilerek animasyona giriş yapılır.
 

Nasıl kayıt yaptırabilirim?
Eğitim ücretlidir. Ödeme, eğitim tarihinden önce nakit, banka havalesi ve kredi kartıyla yapılabilir. Ödeme koşulları ve kayıtla ilgili 0212 327 22 00 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu eğitime kimler katılabilir?
11-14 yaş arası, çizim ve animasyona meraklı, farklı programlarla animasyon denemeleri yapan ve animasyon prensiplerini doğru bir şekilde öğrenerek ilerletmek isteyenlere uygundur.

Eğitim sonunda Katılım Serfifikası verilecektir.

Başvuru

Telefon Numarası

0212 327 22 00


E-Mail Adresi

info@animaokul.com


Başvuru Formu için tıklayınız