SARP PEKÜN

Sarp Pekün

3D Generalist

Sarp Pekün

Küçük yaşlardan itibaren animasyon filmlerine ilgi duydu.Lise yıllarını Beşiktaş Anadolu Lisesi’nde geçirdikten sonra, maden mühendisliği okumak üzere İstanbul Teknik Üniversitesi’ne girdi. Üniversitede okurken farklı mühendislik firmalarında staj görmeye başladı. Bu staj deneyimleri bir şeyi fark etmesini sağladı. Gönlünde yatan ve hayallerini süsleyen meslek mühendislik değildi. Dijital sanatlara ve animasyon sektörüne girişi de bu farkındalık sürecinin ardından gerçekleşti.

Yaratıcı gücünü ortaya çıkarma arzusu ile 2014 yılında Kültür Bakanlığı’na minyatür heykeller modelleyerek dijital heykeltıraşçılık kariyerine başladı. Bir süre freelance takı tasarım görselleştirme hizmeti verdikten sonra, reklam sektörüne girmeye karar verdi.

Pekun Promotion ve Makemake Design gibi stüdyolarda 3D artist, 3D generalist ve karakter tasarımcı olarak çalışarak birçok işe imzasını attı. Casper markasına ait farklı seriler için hazırladığı karakter tasarımı çalışmaları ile dikkat çeken Sarp Pekün bugün, 2016 yılında 3D genarilist stajyerliği yaptığı Anima Okul’da eğitmen olarak hizmet veriyor.