BAŞAK DEMİR

Başak Demir

Art Direktör

Başak Demir

Tutkunu olduğu Anime ve Manga çalışmalarının etkisiyle, çok küçük yaşlardan itibaren çizime ve karakter tasarımına büyük ilgi duydu. Uzun yıllar boyunca kendi manga çizimlerini geliştirip yarattığı karakterlere hikayeler yazdı.

Sahip olduğu çizim aşkı nedeniyle güzel sanatlar lisesinde resim okumaya karar verdi. Çizime son sürat devam ettiği lise yıllarında birçok sanat yarışmasında dereceler aldı. Üniversite eğitimine Marmara Üniversitesi Grafik Bölümü'nde son sınıf öğrencisi olarak devam ederken, freelancer olarak çeşitli illüstrasyon ve çocuk kitabı çalışmalarına, karakter tasarımı ve grafik tasarımı işlerine imzasını attı.

Yaptığı karakter tasarımlarına 3D modelleme becerisini de katmak isteyerek, bu konu üzerinde kendini geliştirme kararı aldı ve Anima Okul bünyesinde Art Direktör olarak çalışmaya başladı. Bu süreçte Casper gibi büyük markaların freelance işlerini yapma fırsatı edindi.

Tasarladığı karakterlerin modelleme, dokulandırma, ışıklandırma ve gölgelendirme aşamalarını yapmaktan büyük keyif alan Başak Demir bugün, Anima Okul’da Art Direktör olarak çalışmayı sürdürüyor. Birçok farklı tarzda çizim yapabilse de en büyük tutkularından biri olan Anime ve Manga çizimine odaklanmaya devam ediyor. Oldukça geniş bir Anime ve Manga arşivi bulunan Başak, bu tutkusunu genç yeteneklerle paylaşmak adına Anima Okul’da çocuklara Anime ve Manga çizim eğitimi veriyor.