HABERLER

Mezunlarımızdan | Samet Yarar

Üniversiteden yeni mezun olduğum sıralar tesadüf sonucu Anima Okul hakkında bilgim oldu. Kötü Kedi Şerafettin filminin vizyon tarihinden birkaç ay öncesinde, filmin yönetmenlerinin bir gazeteye verdikleri röportajı okumuştum. Röportajın bir bölümünde Anima Okul'dan da bahsediyorlardı. Kendim önce internetten araştırdım fakat hakkında daha fazla bilgi almak için İstanbul'a gelip kendileriyle tanıştım.

6 aylık Karakter Animasyonu eğitimine kaydoldum. Düşündüğümden çok daha zor olan bir süreç başladı. Kursa animasyonun temel prensipleri ile başladık. 12 farklı prensipten oluşan temel kurallar ve öğretilerle dolu programımızı olabildiğince iyi kavramak adına çok fazla tekrar ve deneme yanılma yapmam gerekti. Bu duruma paralel olarak ödevleri de zamanında ve düzenli olarak yapmak çok önemliydi. Bu yüzden sanırım hayatımın en hızlı geçen altı ayı oldu. Eğitimin sonunda animasyonun yalnızca sıkı çalışmayla elde edilen, tekniğin yanında ilham ve yaratıcılıkla dolu olan sıradışı yönlerini de keşfettim.

Kursun hemen sonrasında Anima Okul'da çalışmaya başladım. İki buçuk yıl kadar süren çalışma sürecim içerisinde sadece Karakter Animasyonunda değil kendimi Modelleme & Render alanında da geliştirebildiğim yoğun bir iş tecrübesi yaşadım. Eğitim sürecimden çalışma sürecime kadar olan bu zaman dilimi içerisinde, kendimi sürekli farklı başka amaç ve hedeflere bakarken buldum. Yaptığımız işte ezberden uzaklaşıp, kendimden bir şeyleri biraz daha fazla katabilmek benim için en büyük tecrübe oldu.

 

haberlere dön