zBrush Eğitimi
zBrush

3B modelleme eğitimimizle bilgi sahibi olan katılımcıların yeteneklerini bir üst seviyeye taşımalarını hedeflemektedir. Yüksek poligon sayısına sahip model üretimi ile gerçeğe daha yakın detaylar elde etmek, var olan animasyon paket programlarının standart modelleme araçlarının yanına modellemenin her sürecinde ihtiyaç duyulabilecek "sculpt" araçlarını etkili kullanmayı öğretmektir.

Öncelikle zBrush'ın temel bilgileriyle başlayacak olan eğitime genel arayüz bilgileri, diğer modelleme seçeneklerinden farklılıkları, eksileri, artıları ve kullanım alanları üzerinden kısa bir başlangıç yapılacak. Eğitimin ilerleyen aşamalarında zBrush fırçaları ve fırça özellikleri, yüksek poligonlu modelleri üretirken izlenecek yöntemler ve detaylı organik ve hard surface modeller oluşturabilmek için alpha textureları nasıl kullanacağımızı öğreneceğiz. Son aşamada üretilen yüksek poligonlu modeli projemizde nasıl kullanabileceğimizi, displacement map ve normal map hakkında bilgileri ve diğer 3B programlara zBrush’ı nasıl etkili bir biçimde dahil edebileceğimizi göreceğiz.

zBrush

(1,5 Ay - 36 Saat) Eğitim programının amacı dijital heykeltıraşçılık programı ZBrush ile bir karakteri hızlı ve keyifli bir şekilde 3 boyutlu dünyaya taşımak ve bunu yaparken kilden bir heykelle çalışır gibi karakterin artistik ruhunu ve ince detaylarını özgürce ortaya koyabilmek.

Başlangıç Tarihi: 22 Aralık Cumartesi
Gün ve Saat: Cumartesi 10.00 - 13.00 & Pazar 10:00 - 13:00

 

Ders İçeriği
- ZBrush'a Giriş

Genel arayüz kullanımı, Brushların tanıtımı, sıfırdan ZBrush’ta modelleme yöntemleri.
Subtool kullanımı. Detaylandırmak için gerekli subdivision'i oluşturma. Maskeleme ve seçim yapma teknikleri. Polygonların doğru dağılımı için kullanılan araçları tanıma.


- İlk Organik Model
Topladığımız referanslar eşliğinde doğadan objeler modelleme ve brushlara detaylı bir bakış.Alphalar ve renklendirme araçlarını kullanarak modelimize doğal ve realistik bir görünüm kazandırmak.

- Anatomi Çalışmaları
Doğru karakter yaratımı için gerekli olan anatomik unsurları fotoğraflardan ve klasik heykellerden yararlanarak ZBrush’ta eskizler halinde çalışma.

- Karakter Modelleme
Kağıt üzerindeki bir tasarımı ZBrush'a aktarma. Bu esnada stilizasyonu doğru ve estetik bir şekilde 3 boyutlu modelimize taşıma. Sıfırdan ZBrush'ta karaktere nasıl başlanacağı. Kaba modelin nasıl oluşturulacağı ve nasıl detaylandırılacağına dair bilgiler. ZBrush içerisindeki hardsurface modelleme araçlarının kullanımı ile karaktere yüksek detaylı kıyafet ve aksesuar oluşturma. T pozunda modellediğimiz karakterimizi pozlama ve bunu yaparken  ZBrush'ın maskeleme ve transpose gibi araçlarını doğru bir şekilde kullanma.Pozladığımız dijital heykelimizi son rötuşlarla finalleme ve ZBrush'taki render özelliklerini inceleme. Dijital ortamdan 3 boyutlu print almak için modelimizi hazırlama. Doğru formatlarda modelimizi 3d printer için kaydetme.

- Doku Boyama
Substance Painter programının tanıtımı, ZBrush’ta oluşturulan modellerin doku boyamaya uygun hale getirilip, bu modelleri Substance içinde renk, parlaklık gibi farklı kanallarda boyama, materyal atama. Boyanmış modelin farklı texture maplerinin, uygun render motoru için export etme ve kullanma.
 

Sıkça Sorulan Sorular
Unity Eğitimine katılmak için bir altyapı bilgisi gerekli mi?

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Eğitimlere devam mecburiyeti var mıdır?

Evet. Tüm programlarımızda ders saatlerinin %90 oranında katılım zorunluluğu bulunmaktadır.

6 ayın sonunda herkese staja gidebiliyor mu?

6 aylık eğitimin sonunda eğitiminiz boyunca portfolyonuz için hazırladığınız çalışmalar teknik ve yaratıcılık anlamında değerlendirilir. Bitmiş ve başarılı bulunan işlerin sahipleri ücretsiz eğitim ve staj imkanlarından yaralanabilir. 

Kayıt yaptırdığım eğitimi dondurabilir miyim?

Ciddi bir hastalık ve ikamet değişikliği sebepleriyle eğitimden kaydınız iptal edilebilir. Sebebinizi ispatlayan raporun yönetime ulaştığı tarih itibariyle ileriye dönük öğrenci tarafından alınmayan kurs saatlerine ilişkin ödemiş olduğu ücret iade edilir. Başka eğitime erteleme, dondurma yapılmamaktadır.