Karakter Animasyonu 6 AY
Character Animation

Animasyon kelimesi canlandırma anlamına gelmektedir.
Üç boyutlu animasyon; bilgisayar teknolojisi kullanılarak, özel yazılımlar ile üç boyutlu elde edilen hareketli görüntüler olarak tanımlanabilir. Yapım tarzlarına göre farklı kategorilere ayrılan animasyon sinema, reklam, çizgi dizi, bilgisayar oyunları gibi bir çok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Altı ay sürecek eğitim boyunca, katılımcılara sağlam bir animasyon temeli oluşturmaya yönelik çalışmalar yapılacaktır. Program kullanımının ötesinde, katılımcıların yaratıcılıklarını zorlayıp iyi bir "animasyon portfolyosu" oluşturulabilmeleri en büyük hedeflerden birisidir. Eğitim boyunca özgün ve ekip çalışmasına yönelik projeler yapılacaktır.

Başlangıç: 16 Ekim 2018
Gün ve Saat: Salı ve Cuma 19.00 - 22.00

3 KİŞİLİK YERİMİZ KALDI.
TEKLİF İÇİN LÜTFEN 0212 327 22 00 NUMARALI TELEFONDAN BİLGİ ALIN.

Animasyon

Animasyon -2-

(3 Ay - 72 Saat) Programın amacı animasyon prensiplerinin iyi bir şekilde öğrenilmesini sağlayarak, sağlam bir temel oluşturmaktır. Program süresince her hafta çizim ödevlerine yer verilmektedir. Bu sayede katılımcılar çizim yeteneklerini geliştirmek ile birlikte yapacakları animasyonların planlanmasından, doğru pozlanmasına kadar her aşamasında kendi fikirlerini oluşturabilecektir. 

Karakter animasyonu I programında temel prensipleri kavramaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Program sonunda sağlam animasyon donanımına ulaşmış bir öğrenci, animasyonun hangi tarzıyla ilgilenirse ilgilensin yer alacağı her işte animasyon kalitesini daha üst bir seviyeye yükseltmiş olacaktır.

Ders İçeriği

- Animasyona Giriş, Animasyon Prensiplerinin Örneklerle Anlatımı
Animasyon tarihi üzerinde durulup, animasyon çeşitleri hakkında, daha önce yapılmış olan filmler incelenerek bilgi verilecek. İyi bir animasyon seviyesine ulaşılabilmesi için “on iki animasyon prensibi” örneklerle anlatılacaktır.   

- Üç Boyutlu Programda Animasyon Araçlarının Kullanımı 
Üç boyutlu animasyon için kullanılacak programın arayüzünün anlatılması, kısa süreli alıştırmalarla animasyon için gerekli olan araçların öğrenilmesine yönelik çalışmalar yapılacaktır. 
  
- Zamanlama, Animasyonda Esneme ve Büzülmenin İşlenmesi
Animasyon prensiplerinin en önemlilerinden bir tanesi zamanlamadır. Bu bölümde farklı ağırlıktaki objelerin  hareket  sürelerini anlamak için zamanlama alıştırmaları üzerinde durulacaktır. Esneme ve büzülmenin karakterler üzerinde etkileri incelenerek alıştırmalar yapılacaktır.

- Animasyonda İkinci Hareket 
Birbirine bağlı parçalardan oluşan bir karakter kullanılarak, her kısmının birbirinden farklı zamanlamalarla hareketlerini tamamlaması ve daha gerçekçi görünmesini sağlamaya yönelik çalışmalar yapılacaktır.

- Vücut Animasyonuna Giriş, Yürüme Animasyonu, Karakteristik Yürüyüş
Doğru bir vücut dinamiği animasyonu için denge ve ağırlık konuları işlenecektir. İki bacaklı karakterimizle farklı tarzlarda yürüme alıştırmaları yapılarak, karakter animasyonuna giriş yapılacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular
6 ayın sonunda herkes staja gidebiliyor mu?

6 aylık eğitimin sonunda eğitiminiz boyunca portfolyonuz için hazırladığınız çalışmalar teknik ve yaratıcılık anlamında değerlendirilir. Bitmiş ve başarılı bulunan işlerin sahipleri ücretsiz eğitim ve staj imkanlarından yaralanabilir. 

Eğitim için bir altyapı aranmakta mıdır? Çizim bilmeme gerek var mı?

Programa katılmak için herhangi bir altyapı ve eğitim bilgisi aranmamaktadır. Derslerimiz başlangıç seviyesindedir ve çizim bilmek sizin için büyük bir avantaj olur. Eğitim başlangıcında kullanılacak programlarla ilgili detaylı bir temel eğitim katılımcılara verilecektir.

Eğitimlere devam mecburiyeti var mıdır?

Evet. Tüm programlarımızda ders saatlerinin %90 oranında katılım zorunluluğu bulunmaktadır.

Verilen bu eğitimle hangi sektörlerde iş bulabilirim?

- Film, prodüksiyon, reklam sektöründe
- 3d dünya için uygun karakter ve konsept tasarımımda
- Çizgi film, animasyon sektöründe
- Yayın sektöründe illüstrasyon
- Oyun sektöründe.

Kayıt yaptırdığım eğitimi dondurabilir miyim?

Ciddi bir hastalık ve ikamet değişikliği sebepleriyle eğitimden kaydınız iptal edilebilir. Sebebinizi ispatlayan raporun yönetime ulaştığı tarih itibariyle ileriye dönük öğrenci tarafından alınmayan kurs saatlerine ilişkin ödemiş olduğu ücret iade edilir. Başka eğitime erteleme, dondurma yapılmamaktadır.