İllüstratör & Konsept Tasarımcı
Yasemin Baran

Çizim dünyasında insanlar ikiye ayrılır: Karakalemciler ve Dijitalciler

İyi bir karakalemciyseniz milyonlarca renk ve fırça ile çalışmak istemez misiniz?
Veya iyi bir dijitalciyseniz çizim tabletinizi ve Photoshop’u daha aktif kullanmak istemez misiniz?
Ya da ilk tabletini alacak yeni bir çizer misiniz?

Photoshop ile Dijital Boyama Online Seminerine gösterdiğiniz yoğun ilgiden sonra 3 ay – 36 saatlik eğitimiyle Dijital Boyama yeni dönemde ilk kez ve sadece Anima Okul’da. 

Başlangıç: Nisan 2018
Gün ve Saat: Cumartesi 14.00 – 17.00

 

Ders İçeriği

Dijital Boyamaya Giriş
Dijital boyama nedir? Aktif olarak kullanacağımız Photoshop ve Wacom çizim tabletini yakından tanıyoruz. Boyama için tablet ve Photoshop ayarlarını öğreniyoruz. 

Photoshop 
İlk defa tanışacağımız veya tanıdığımız Photoshop’u dijital boyama amaçlı öğreniyoruz. Photoshop Arayüzü ve kullanım alışkanlığı edinmek için önemli kısa yolları birlikte tanıyoruz. Fırça ve kendi fırçamızı nasıl yapacağımızı öğreniyoruz. 

Dijital Renklendirme
Bir dijital boyama projesi nasıl yapılır? Referans nasıl bulunur ve referanslardan nasıl yararlanılır? Işık ve renk kullanımı neden önemlidir? 

Dijital Boyama Tekniği Çeşitleri
Farklı stil ve tarzların incelenmesi, öğrencilerin kendi projelerine hitap edecek uygun tarzları yaratmalarına yardımcı olmak. 

Photobashing ve Fotoğrafları Yedirerek Kullanma
Photobashing tekniği dijital illüstrasyonda, fotoğrafların veya fotoğraflarda bir bölümün manipüle edilerek nihai bir bütünlük oluşturacak şekilde illüstrasyona yedirilmesi şeklinde özetlenebilir. 

Sıkça Sorulan Sorular
Dijital Boyama ve Konsept Tasarım eğitimleri arasındaki fark nedir?

Konsept Tasarım; prodüksiyon öncesi süreçte, senaryo - storyboard aşamasında yapılan işin tarzına yönelik, çevrenin resmedilmesi şeklinde özetlenebilir. Oyun tasarımında arka plan olarak da çokça kullanılır. 

Dijital Boyama; illüstrasyonu yapılan karakterin, mekanın vb. çalışmaların dijital ortamda renklendirilmesidir. Çocuk kitaplarında, karikatür dergilerinde veya storyboardlarda çizim aşamasından sonra renklendirme sürecine geçilir. 

Eğitimlere devam mecburiyeti var mıdır? Kaçırdığım derslerin telafisi yapılıyor mu?

Evet. Tüm programlarımızda ders saatlerinin %90 oranında katılım zorunluluğu bulunmaktadır.
Malesef kişiye özel telafi yapılmamaktadır. Çok yoğun ve düzenli ilerleyen bir programımız var. Lütfen dersleri kaçırmamaya özen gösterin.

Kayıt yaptırdığım eğitimi dondurabilir miyim?

Ciddi bir hastalık ve ikamet değişikliği sebepleriyle eğitimden kaydınız iptal edilebilir. Sebebinizi ispatlayan raporun yönetime ulaştığı tarih itibariyle ileriye dönük öğrenci tarafından alınmayan kurs saatlerine ilişkin ödemiş olduğu ücret iade edilir. Başka eğitime erteleme, dondurma yapılmamaktadır.

Eğitim ücreti nedir?

Ücret ve ödeme koşullarıyla ilgili 0212 327 22 00 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.